Top Module Empty
Het Netto Aanvullend Pensioen voor KLM cabinepersoneel PDF Afdrukken

Een stukje historie:

De laatste 15 jaar is de pensioenregeling regelmatig herzien. Vroeger was de normpensioenleeftijd 56 jaar en was de maximale uitkering 65% van het laatst genoten salaris. Nu is de norm pensioenleeftijd inmiddels 60 jaar en zit er geen limiet aan de hoogte van de pensioenuitkering. Verder heeft de overheid de fiscaal vriendelijke maximaal toegestane pensioen opbouw verlaagd.

Het effect van deze veranderingen is dat het cabinepersoneel steeds langer moet doorwerken voor ze een behoorlijk pensioen heeft opgebouwd. Om die effecten enigszins op te heffen, heeft de VNC indertijd een regeling met KLM afgesproken die voorziet in pensioenopbouw uit het netto loon. Eerst heette die regeling: Fiscaal Onzuivere Regeling (FOR), nu heet die Netto Aanvullend Pensioen (NAP). Die naam dekt iets beter de lading. Er wordt namelijk naast de gewone pensioenpremie, een stukje pensioen opgebouwd uit je netto loon. Jonge ca’s die een lange carrière voor zich hebben kunnen, als ze het geld van de WerkGeversBijdrage  levensLoop (WGBLL) ook gespaard hebben, toch nog rondom de leeftijd van 57 met een behoorlijke pensioenuitkering  stoppen met werken. Dat is het doel van beide regelingen, de NAP en de WGBLL.

Mensen, die zich gingen interesseren in hun pensioen (over het algemeen rondom het 40ste levensjaar), vroegen ons over de regeling en vonden hem vaak onvoordelig, omdat ze er niet zolang in gespaard hadden. De NAP bestaat tenslotte pas sinds 2003. Die collega’s vonden naar mate de pensioendatum naderde dat ze maandelijks een behoorlijk bedrag netto afgedroegen waar maar een relatief klein bedrag voor werd uitbetaald als het werd uitgesmeerd over een levenslange uitbetaling bij pensionering.

De VNC heeft zich de afgelopen jaren sterk gemaakt om ook voor de ‘korte spaarders’ meer profijt te halen uit de NAP. Zo hebben we afgesproken dat je er voor kan kiezen om het in de NAP gespaarde en belegde geld te laten uitkeren in de periode van de overbruggingsuitkering(tot de leeftijd van 65). Dat levert een leuke verhoging van die overbruggingsuitkering op.

Nu is er ook de mogelijkheid om de NAP op de eerste dag van het pensioen in één keer in zijn geheel te laten uitkeren. Een ieder mag kiezen wat hij/zij wil. Het gaat te ver om hier alle mogelijkheden te gaan bespreken. Mocht je vragen hierover hebben, neem dan contact met ons op. Wij kunnen je vragen beantwoorden en eventueel jouw mogelijkheden met je doornemen.

KLM-sectiebestuur

Laatst geupdate op ( donderdag 04 februari 2010 )
 

Home